"Ciepło tylko z nami"

 

Szybki kontakt

tel. 502 368 833

tel. 509 736 830

 

Dofinansowanie 45%

Współpracujemy z Bankami Spółdzielczymi przy kredytach z dotacją 45% z NFOŚ oraz pomagamy w formalnościach bankowych.

Certyfikaty Świadectwa kwalifikacji

Kolektory słoneczne

Firma została założona w 1992 roku. Od początku swojej działalności zajmujemy się nowoczesnymi systemami grzewczymi. Ciągłe szkolenia oraz praktyka na licznych budowach zaowocowały fachową kadrą, dzięki czemu jesteśmy w stanie prowadzić serwis obiektów technicznych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Od roku 2000 zajmujemy się również instalacją kolektorów słonecznych. Pierwszy zestaw zamontowany w Nałęczowie na urządzeniach firmy Viessmann model 300 w ilości 60 rur z podgrzewaczem 750 litrów pracuje bezawaryjnie do dnia dzisiejszego. Obecnie mamy zamontowanych około 170 zestawów solarnych w instytucjach i domach prywatnych.

Kolektory słoneczne służą do zamiany energii promieniowania słonecznego na energie cieplną w postaci ciepłej wody. Taka metoda przetwarzania energii słonecznej uważana jest za szczególnie wydajna i funkcjonalną. Kolektor odbiera energię słoneczna i przekazuje ja poprzez tzw. czynnik grzewczy i wymiennik znajdujący się w zbiorniku do ogrzania wody.

Dlaczego kolektory słoneczne ?

W dobie wzrostu cen nośników energii należy zmierzać w kierunku "odnawialnych źródeł". Energia słoneczna jest powszechna, darmowa i dostępna . Urządzenia te najnowszej generacji poprzez ograniczenie strat przechwyconego ciepła dzięki zastosowania najdoskonalszej izolacji próżniowej powoduje, że urządzenia te pracują efektywnie przez 365 dni w roku.

Wspomagając w istotnym zakresie tradycyjne źródła energii w przygotowaniu ciepłej wody użytkowej , basenowej a nawet wspierając niskotemperaturowe układy centralnego ogrzewania. Poczucie niezależności w zakresie dostaw i rosnących cen nośników jest nie do pominięcia . A kąpiel w wodzie podgrzanej energią słoneczną czystą satysfakcją.

Instalacja solarna

Opis działania

Ciepło uzyskiwane w kolektorach jest przesyłane do zasobnika (bojlera), w którym podgrzewa i gromadzi się wodę użytkową. Posiada on co najmniej jedną grzałkę (wężownicę) przez którą przepływa czynnik grzewczy. Ponieważ kolektory nie są w stanie dostatecznie ogrzewać wodę przez cały rok stosuje się zasobnik z dodatkowym źródłem ciepła (np. elektryczną grzałką lub wężownicą zasilaną ciepłą wodą z kotła olejowego, węglowego, itp.), tzw zasobniki biwalentne.

Kolektor solarny zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło. Nośnikiem ciepła jest niezamarzający roztwór glikolu propylenowego krążący w instalacji na skutek pracy pompy obiegowej w zespole sterowniczo-pompowym. Bateria kolektora połączona jest hydraulicznie z wężownicą umieszczoną w podgrzewaczu wody użytkowej dwoma rurami miedzianymi o średnicy dobranej do wielkości baterii słonecznej. Nośnik (roztwór glikolu) zabiera ciepło z kolektorów i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodę w podgrzewaczu.

W poprawnie wykonanej instalacji solarnej, różnica temperatur pomiędzy nośnikiem wypływającym z kolektora a dopływającym do kolektora powinna wynosić maksymalnie 15 stopni C. Oznacza to, że zawsze kolektor słoneczny posiada wyższą temperaturę niż temperatura wody w zbiorniku. Poprawnie zaprojektowana instalacja (składająca się z właściwie dobranych podzespołów do pojemności podgrzewacza, ilości kolektorów słonecznych oraz właściwie podłączonej całej instalacji) powinna w ciągu godziny pracy kolektorów nagrzać wodę w zbiorniku do temperatury nie wyższej niż 70°C. Im temperatura pracy kolektora jest wyższa, tym większe są straty ciepła przez wypromieniowanie.

Ilość promieniowania słonecznego przekładającego się na ciepło możliwe do uzyskania zależy od: lokalizacji, pory roku, pory dnia i oczywiście od pogody.